موسسه آموزش عالی آپادانا

دانشکده فنی مهندسی
تازه ها
 • آقای دکتر اردلان فیلی در یک گفت و گو دو نفره

  دکتر اردلان فیلی متولد دی ماه سال 1361 می باشند. ایشان در دوران دبیرستان در رشته علوم تجربی تحصیل کرده اند و در این رشته موفق به اخذ دیپلم شده اند اما در مقطع کارشناسی رشته مدیریت صنعتی را برگزیدند و در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل گشتند . پس از به اتمام رساندن مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل در رشته مدیریت ، گرایش تحقیق در عملیات در دانشگاه شیراز مشغول گشتند و هم اکنون دوره دکتری خود را در دانشگاه فردوسی مشهد مانند مقطع فوق لیسانس در رشته  مدیریت ، گرایش تحقیق در عملیات مشغول به تحصیل می باشند . ایشان در کارنامه کاری خود تا کنون 9 سال سابقه تدریس  را داشته اند و هم اکنون به عنوان قائم مقام آموزش موسسه آموزش عالی آپادانا مشغول به کار می باشند .

 • نظریه بازی ها

  نظریه بازی ها شاخه‌ای از ریاضیات کاربردی است که در علوم اجتماعی ودر سایر علوم (اقتصاد، زیست‌شناسی، مهندسی، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، علوم کامپیوتر، بازاریابی و فلسفه) مورد استفاده قرار گرفته است. نظریه بازی در تلاش است توسط ریاضیات ، رفتار فرد را در شرایط راهبردی یا بازی، یعنی در شرایطی که موفقیت فرد در انتخاب ، وابسته به انتخاب دیگران می‌باشد، ارزیابی کند.

 • رازهای مهندسی صنایع

  اگر شما  تحصیلکرده رشته مهندسی صنایع هستید و به خود و دیگران می گویید ” من یک مهندس صنایع هستم” بایستی به این موضوعات فکر کنید که :

 • کایزن

  مفهوم « کایزن » در ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم پایه گذاری شد. ژاپنی ها با دعوت دمینگ و جوران با اصول مدیریت و کیفیت آشنا شدند . دعوت دمینگ و جوران باعث ژآپنی ها گامی بلند به سوی موفقیت بردارند . بعد از این دعوت ها سیر صعودی ژاپنی ها به سمت بهبود کیفیت ادامه داشت تا اینکه ماکسای ایمای در سال 1986 میلادی روش مدیریتی کایزن را که از چرخه دمینگ الهام گرفته بود بیان کرد .1